تبلیغات
اخبار روز - سخنان امام خامنه ای
اخبار روز1-  هر كس كه در دل برای سرنوشت خود، سرنوشت این ملت و آینده ایران اسلامی ارزش قائل است آن كسی كه برای استقلال و هویت ملت خود ارزشی قائل است، آن كسی كه از تسلط قدرت های بیگانه بیزار است، آن كسی كه برایش آینده این كشور و این ملت و آینده دنیای اسلام یك هدف بزرگ محسوب می شود، آن كسی كه ازرنج های ملت فلسطین دلش خون است ... آن كسی كه مایل است بیش از یك میلیارد مسلمان دنیا قدرت عجیبی را تشكیل بدهند كه بشریت را به سمت كمال هدایت كنند و خودشان در قله كمال قرار بگیرند، آن كسی كه این احساسات و این درك ها را دارد و حاضر است در این راه قدمی بردارد او بسیجی است.

 

2-  وجود بسیج باید ما را وادار كند به شكر الهی، نشاط جوانان بسیجی باید ما را وادار كند به شكر الهی...

 

3-  بسیج یعنی حضور بهترین و با نشاط ترین و با ایمان ترین نیروهای عظیم ملت در میدان هایی كه برای منافع ملی، برای اهداف بالا، كشورشان به آنها نیاز دارد، همیشه بهترین و خالص ترین و شرافتمند ترین و پرافتخارترین انسان ها این خصوصیات رادارند. بسیج در یك كشور، معنایش آن زمره ‌ای است كه حاضرند این پرچم افتخار را بر دوش بكشند و برایش سرمایه گذاری كنند.

 

4-  چرا درتبلیغات جهانی و رادیوها به بسیج اهانت می شود؟ بسیج را كه در خور تشویق وتعظیم و تحسین است مورد اهانت و بی مهری قرار می‌دهند؟ چون نقش بسیج را درحفظ استقلال ملی، در حفظ غرور ملی در حفظ افتخارات ملی، در تأمین منافع  ملی، و بالاخره از همه در اعلاء پرچم اسلام و نظام جمهوری اسلامی می‌دانند به جد با بسیج دشمن اند، امّا دشمنی آنها فایده‌ ای ندارد.

 

5-  انكار بسیج و بی احترامی به آن، یا نابخردانه است، یا خائنانه است. تا وقتی برای این كشور امنیت لازم است تا وقتی كه این كشور و این ملت به امنیت احتیاج دارد.یعنی همیشه، چون همیشه احتیاج به امنیت هست، به نیروی بسیج به انگیزه بسیجی، به سازماندهی بسیجی و به عشق و ایمان بسیجی احتیاج است.

 

6-   بسیج یعنی نیروی كارآمد كشور برای همه میدان ها.

 

7-  ملت هایی كه مردم در آن از نظر مسئولان آن كشور نقشی دارند، همه جا چیزی شبیه بسیج هست منتهی به این درخشندگی، به این فراگیری، به این زیبایی، به این فداكاری،من در جایی سراغ ندارم...

 

8-  علت اینكه در كشور ما بسیج این طور درخشان شد و شكفت چه بود؟ ایمان عاشقانه، ایمان عمیق، ایمان توام با عواطف كه از خصوصیات ملت ایران است، مثل بعضی ازملت های دیگر، عواطف در این ملت جوشان است كلید بسیاری از مشكلات است. این ایمان با آن عواطف همراه شد و این رودخانه عظیم خروشان را به این دریای پهناور تبدیل كرد و مشكلات را در هر جایی كه لازم بود از بین برد.

 

9-   بسیج عبارت است از مجموعه‌ای كه در آنها پاك ترین انسان ها، فداكارترین و آماده به كارترین جوانان كشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای كمال رساندن و به خوشبختی رساندن این كشور جمع شده اند. ... مجموعه‌ای كه دشمن را بیمناك ودوستان را امیدوار و خاطرجمع می كند.

 

10-  بسیج یكی ازبركات انقلاب و از پدیده های بسیار شگفت آور و مخصوص این انقلاب است. این هم یكی از آن چیزهایی است كه امام بزرگوار ما با دید الهی خود، با حكمتی كه خدای متعال به او ارزانی كرده بود، برای كشور و ملت و انقلاب ما به یادگار گذاشت.

 

11-   بسیج در حقیقت مظهر یك وحدت مقدس میان افراد ملت است.

 

12-   بسیج در واقع مظهر عشق و ایمان و آگاهی و مجاهدت و آمادگی كامل، برای سربلند كردن كشور و ملت است.

 

13-   بسیج یك حركت بی ریشه و سطحی و صرفاً ازروی احساسات نیست، بسیج یك حركت منطقی وعمیق و اسلامی و منطبق بر نیازهای دنیای اسلام و جامعه اسلامی است. قرآن كریم می فرماید:

« هو الذیایدك بنصره و بالمؤمنین» ای پیامبر، خدای متعال تو را، هم به وسیله نصرت خودش و هم از طریق مؤمنین مؤید قرار داد و كمك كرد. این خیل عظیم مؤمنینی كه در اینجا مورد اشاره آیه قران قرار گرفته اند، عبارت دیگری است از آنچه كه امروز به نام بسیج در جامعه ما قرار دارد.

 

14-  عظیم ترین و ماندگارترین یادگار ( امام عزیز و عظیم القدر ما) همین بسیج مردمی است كه در همه جا حضور دارد.

 

15-  این كار خدابود كه بسیج ملت ایران بتواند در سخت ترین میدان ها كه همان میدان جنگ است چنان قدرتی از خود نشان بدهد كه دیرباورترین افراد هم قبول كنند كه ملت ایران دارای توانایی است.

 

16-   بسیج یعنی كل نیروهای مؤمن و حزب اللهی كشور ما این كه امام گفتند "بسیج بیست میلیونی" یعنی این.

 

17-  اگر نبود آن همه تلاش و جهاد مخلصانه كه شما رزمندگان نیروهای مسلح و بسیج مردمی دردوران جنگ هشت ساله نشان دادید و حقیقتاً اسلام را روسفید و امت رسول الله(صلی الله علیه و آله) را سربلند ساختید و اگر نبود خون های مطهر و معطری كه در راه خدا بر زمین ریخته شد؛ یقیناً امروز از نظام اسلامی اثری نبود وپرچم قرآن چنین سربلند نمی شد.

 

18-   محور دفاع از انقلاب، همین آحاد عظیم میلیونی بسیج هستند.

 

19-   بسیجی یعنی دل باایمان، مغز متفكّر ، دارای آمادگی برای همه میدان هایی كه وظیفه این انسان را به آن میدان ها فرا می خواند، این معنای بسیجی است.

 

20-   هرجا وظیفه‌ای باشد، انسان بسیجی در میدان آن وظیفه، حاضر است.

 

21- بسیج به معنی حضور آمادگی در همان نقطه‌ای است كه اسلام و قرآن و امام زمان(ارواحنا فداه) و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است. لذا پیوند میان بسیجیان عزیز و حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) مهدی موعود عزیز، یك پیوند ناگسستنی و همیشگی است.

 

22-  امروز هم،بسیجی برای كشور دل می سوزاند برای آبادانی كشور تلاش می كند، برای حفظ استقلال ملی، هرچه بتواند كار می كند و از جان خود هم می گذرد، امروز هم اگر احساس كند دشمن می خواهد از روزنه‌ای، چه اقتصادی و سیاسی و چه فرهنگی- به داخل كشور نفوذ كند در مقابل او می ایستد و با مشت به صورتش می كوبد.

 

23-  امام فرمودند "بسیج باید سازماندهی بشود، باید یكدیگر را بشناسند، باید آمادگی به وجود بیاورند و آن را حفظ كنند" امروز هم تكلیف بزرگ شما همین كارست.خیال نكنند كه بسیج یك امر احساسی است. بسیج یك امر منطقی و فكری و ریشه دار و عمیق است و كسانی كه در كار این حقیقت بزرگ شركت دارند؛ همه آحاد ملت اند، هر كسی كه بسیجی است باید به بسیجی بودن خود افتخار كند. بسیجی بودن، مایه سرافرازی و سربلندی پیش پروردگار است.

 

24-   فرهنگ بسیجی، فرهنگ معنویت و شجاعت و غیرت و استقلال و آزادگی و اسیر خواسته های حقیر، نشدن است.

 

24-  هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزش ها و روح بسیجی در آحاد ملت، مخصوصاً جوانان پرشور و مدافعان عاشق صادق است. ... همان طور كه امام و پیشوای راحل عظیم الشأن ما فرمودند، من هم آرزو می كنم و از خدامی‌خواهم كه با بسیجیان محشور باشم. بسیج یك افتخار و یك ارزش است. سعی كنید این روحیه بسیجی را برای كشور و انقلاب و اسلام حفظ كنید.

 

25-  شما بسیجی ها باید به گونه ای رفتار كنید كه احترام و محبت مردم جلب شود. شما باید نمونه اخلاق و تواضع و مهربانی و رعایت مقررات باشید. آن كسی بسیجی تر است كه مقررات را بیشتر رعایت می كند، به خاطر آنكه این فرد بیشتر از همه براین نظام دل می سوزاند و مقررات، لوازم قطعی اداره درست نظام است.

 

26-  سپاس وستایش و تمجید و تحسین فراوان خود را بر جوانان بسیجی مؤمن در سرتاسركشور، این دل های پاك، این دل های تپنده با عشق به خدا، با ایمان به حقیقت، با اخلاق و با صفا، نثار می كنم.

 

27-  من به بسیجیان عزیز فعّال این كشور علوی و فاطمی، عرض می كنم؛ امیرالمؤمنین علیهالصّلاه والسلام را الگوی خودتان قرار دهید كه بهترین و بزرگترین الگو برای بسیجیان مسلمان در همه عالم، علی ابن ابی طالب علیه السلام است.

 

28-  روحیه بسیجی و معرفت بسیجی باید فراگیر شود تا این كشور بتواند بار سنگینی را كه بردوش دارد كه همان بار هدایت الهی و سعادت انسان هاست - به سرمنزل برساند،لذا بسیج تمام شدنی نیست.

نوع مطلب : بسیج، 
برچسب ها : بسیج، تعریف بسیج، امام خامنه ای،
لینک های مرتبط :

جمعه 15 اسفند 1393 :: نویسنده : فریبا ارباب مجنی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


سلام دوستان عزیز
امیدوارم این وبلاگ براتون مفید و موثر واقع گردد

مدیر وبلاگ : فریبا ارباب مجنی
نظرسنجی
نظرتون در مورد مطالب وبلاگ چیه؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

دریافت کد :: صدایاب